امروز سه شنبه, 30 آبان 1396 - Tue 11 21 2017

برگزاری کنفرانس‌های تعاملی می‌‌تواند باعث ارتقای روابط‌عمومی‌ها شود

دومین کنفرانس ‌حرفه‌ای‌گرایی در روابط عمومی با ارائه 4 کارگاه با محوریت روابط عمومی، رسانه و تبلیغات، 15 شهریور ماه امسال در حال برنامه ریزی و اجرا می باشد.

در همین زمینه دکتر داود زارعیان، مدیرکل روابط عمومی مخابرات ایران با بیان اینکه برگزاری کنفرانس‌های عملی می‌تواند راه‌حل مناسبی برای ارتقای دانش روابط‌عمومی‌ها باشد، اظهار داشت: در برگزاری مجامع مرتبط با روابط‌عمومی‌ها دقت نظر برگزارکنندگان باید بر این باشد که ماحصل خروجی آن بتواند برای ارتقای توان عملی فعالان این عرصه تاثیرگذار باشد.
وی گفت: در طول سال مدیران روابط‌عمومی با فراخوان‌های مختلف و متعددی در زمینه برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مختلف مواجهه هستند که متاسفانه بعضا در ارتقای دانش روابط‌عمومی‌ها نیز تاثیر چندانی ندارد و کارشناسانی که در این مجامع شرکت می‌کنند بهره لازم نصیبشان نمی‌شود.
این استاد دانشگاه ادامه داد: ضروری است در طرح‌ریزی برگزاری این همایش‌ها، برآیند خروجی آن بتواند تاثیر مستقیم در ارتقای سطح کمی و کیفی روابط‌عمومی‌ها داشته باشد. با این حال در برگزاری بعضی از این برنامه‌ها شاهد هستیم که کنفرانس از مسیر اصلی خود خارج شده و به تکرار در اجرا و ارایه محتوی رسیده است و این نمی‌تواند برای جامعه روابط‌عمومی آورده‌ای داشته باشد که منتج به ارتقای این حوزه شود.
زارعیان با اشاره به لزوم ایجاد تغییر در روند برگزاری این همایش‌ها افزود: یکی از این تغییرات می‌تواند در غالب برگزاری کنفرانس‌ها از حالت ارائه مقاله صرف به برگزاری کارگاهی کنفرانس باشد که در این اجرا زمان برای ارائه مطلب توسط اساتید و نیز مشارکت مخاطبان بیشتر می‌شود و می‌تواند به تاملی شدن بحث و نیز طراحی واقعی مباحث کمک شایانی کند.
وی ادامه داد: امیدوارم کنفرانس حرفه‌ای‌گرایی در روابط‌عمومی که دومین دوره آن 15شهریور ماه سالجاری برگزاری می‌شود، بتواند با کمک به ارتقای دانش روابط‌عمومی‌ها و نیز مشارکت هرچه بیشتر مدیران و کارشناسان این حوزه، قدم موثری در عملیاتی کردن کنفرانس‌ها از فضای علمی به عملی داشته باشد.
لازم به یادآوری است کارگاه روابط‌عمومی‌ حرفه‌ای و برنامه‌ریزی ارتباط با رسانه‌ها، کارگاه روابط‌عمومی حرفه‌ای و استانداردسازی هویت سازمانی، کارگاه روابط‌عمومی حرفه‌ای و روزنامه‌نگاری نوین و کارگاه روابط‌عمومی حرفه‌ای و اجرای پروتکل‌های تشریفات، چهار کارگاهی است که در دومین کنفرانس حرفه‌ای‌گرایی در روابط‌عمومی برنامه‌ریزی شده است.
علاقمندان به حضور در این کنفرانس می‌توانند فرم فراخوان را از سایت www.i-pr.ir  تهیه و یا با شماره‌های 88807453-88898326 تماس حاصل نمایند.


ستاد خبری

 

 

 


1395 - 1391 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به ستاد برگزاری هفته روابط عمومی می باشد .