امروز پنج شنبه, 27 مهر 1396 - Thu 10 19 2017

یاد و خاطر درگذشتگان خانواده روابط‌عمومی و ارتباطات گرامی داشته شد

 جمعی از مسؤولان ستاد بزگداشت هفته روابط‌عمومی با حضور در منازل 5 نفر از استادان و مدیران روابط‌عمومی که به دیدار معبود شتافته‌اند، ضمن احترام به خانواده‌های ایشان یاد و خاطرشان را گرامی داشتند.

این عده با حضور در جمع صمیمی خانواده‌های شادروان محمد رضا تحريري، شادروان حسین زاده‌حسین، شادروان دکتر مجتبی جبل‌عاملی، شادروان مصطفی برزگر، شادروان دکترحسین ابوترابیان، خدمات علمی و حرفه‌ای آن‌ها و دیگر اساتید و مدیران و فعالانی که روزگاری در جمع خانواده بزرگ روابط‌عمومی و ارتباطات کشور حاضر بودند را یادآور شدند.

سیدغلامرضا کاظمی دینان، جواد قاسمی، عزیزالله فیض‌اللهیان، سعید خال، امیر عباس تقی‌پور، رضا پورناصرانی و ناصر برجسته در این دیدارها حضور داشتند.

در این دیدارها عنوان شد که ستاد برگزاری هفته روابط‌عمومی بنا دارد یکی از کاستی‌های خود را با ادامه چنین برنامه‌هایی جبران کند.

اعضای خانواده همکاران مرحوم شده با تشکر از این اقدام ستاد برگزاری هفته روابط‌عمومی از اینکه جامعه صنفی و حرفه‌ای روابط‌عمومی کشور یاد عزیزانشان را زنده نگه داشته‌‌اند ابراز خرسندی کردند.

این اقدام با همکاری انجمن‌‌های حرفه‌ای و صنفی روابط‌‌عمومی، شهرداری تهران، سازمان بهشت‌زهرا و بانک تجارت انجام گرفت.

گفتنی است مرحوم محمد رضا تحريري از اولين فارغ التحصيلان علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبايي بود. وی در سال‌هاي پایانی عمر خود، از بيماري كليوي رنج مي برد. وي علاوه بر عضويت در انجمن روابط‌عمومي ايران در دوره اول انتخابات اين انجمن به عنوان عضو علي البدل هيئت‌مديره و در يك دوره ديگر به عنوان بازرس فعاليت كرد. مرحوم تحريري سال‌ها به عنوان مدير توليد م‍ؤسسه فرهنگي ارتباطي آهنگ آتيه وابسته به سازمان تأمين اجتماعي خدمات ارزنده‌اي ارايه كرد. همچنين وي به عنوان يكي از مديران فرهنگي و ارتباطي اين سازمان ، در جهت توسعه فرهنگ تأمين اجتماعي و تعامل با كارفرمايان اقدامات مؤثري انجام داد.

مرحوم حسین زاده‌حسین نیز یکی از افراد خوشنام عرصه روابط‌عمومی و مدیرکل اسبق روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش بود. وی که در تاریخ 29 فروردین ماه سالجاری به دیدار معبود شتافت در آخرین مسؤولیت خود به عنوان قائم مقام بسیج رسانه ملی خدمت می‌کرد. وی از جانبازان جنگ تحمیلی بود.

 مرحوم مجتبی جبل‌عاملی تمام عمر کاری و تحصیلی‌اش را در حوزه ارتباطات سپری کرد. او که زمانی عهده‌دار مسؤولیت روابط‌عمومی صدا و سیما بود در دهه هفتاد به انجمن روابط‌عمومی ایران پیوست و خیلی زود به عنوان عضوهیأت مدیره منتخب اعضاء به هدایت این نهاد مدنی پرداخت و تا آخرین دقایق زندگی پربارش با جدیت و تلاش و صمیمیت و پشتکار، خانواده ارتباطات کشور را همراهی کرد. مرحوم جبل‌عاملي هنگام  درگذشت سمت مشاور مديرعامل و مديريت روابط‌عمومي بانك مسكن را برعهده داشت. گفتني است مرحوم جبل‌عاملي مسؤولیت‌هایی چون قائم‌مقامي ستاد مبارزه با مواد مخدر، مدير روابط‌عمومي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور، مدير روابط‌عمومي منطقه آزاد چابهار و ... را با شايستگي و موفقيت عهده دار بود. وی در سال 84 از دنیای فانی به دنیای باقی رجعت کرد.

شادروان حاج مصطفي برزگر، مديري توانا و خدمتگذار در عرصه‌هاي مختلف نظام، شخصيتي فرهنگي و مردمي بود که در سمت‌هاي مدير كل روابط‌عمومي وزارت راه و ترابري، مديركل تبليغات هيأت دولت، مدير كل روابط‌عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، مديركل دفتر وزارتي جهاد كشاورزي، مديرعامل مؤسسه رسانه‌هاي تصويري و... منشأ خدمات بود. مرحوم برزگر پس از پيروزي انقلاب به عنوان معاون شهيد رجايي در مدرسه‌اي واقع در خيابان دماوند تهران فعالیت می‌کرد. وی در تیرماه سال 85 چشم از دنیا فروبست.

حوزه اطلاعات و علاقه مرحوم دکتر حسین ابوترابیان به رشته ارتباطات و تاریخ و سیاست بود. از اسامی بسیاری از کتاب‌هایی که او ترجمه کرده پیدا است که دغدغه مسائل سیاسی روز ایران، یکی از دغدغه‌های جدی او بود. از همین رو هم بود که کلاس‌های درسی او در دانشگاه‌ها، همواره از دانشجویان رشته‌های ارتباطات و علوم سیاسی پر بود. ابوترابیان در کلاس‌های درسش، امکان پرسش و پاسخ به دانشجویان می‌داد. او با دانشجویانش در مورد مسائل روز سیاسی و اجتماعی و تاریخ معاصر و نیز نقش ارتباطات در این بین گفت‌وگو می‌کرد. دکتر ابوترابیان در سال‌های آخر عمر، مشغول تدوین کتابی درباره تاریخ ایران بود که تنها توانست جلد نخست آن را به پایان برساند. این کتاب احتمالا به حدود 5 جلد می‌رسید.دکتر ابوترابیان در تاریخ 3/12/1381 در تهران درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا، به خاک سپرده شد.

جهت مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید 

 

 

 


1395 - 1391 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به ستاد برگزاری هفته روابط عمومی می باشد .