امروز جمعه, 24 آذر 1396 - Fri 12 15 2017

در سومین روز از هفته روابط عمومی 1394 اساتید ارتباطات زیر پوست شهر را دیدند

 در سومین روز از هفته روابط عمومی 1394 جمعی از اساتید و دانشجویان ارتباطات و مدیران روابط عمومی‌ها به بازدید از آسیب‌های اجتماعی شهر تهران پرداختند و معضلات زیر پوست شهر را بررسی کردند.

کاظمی دینان رئیس شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی دراین مراسم گفت: اعتیاد یک معضل اجتماعی سخت وناراحت کننده است و تمامی آنهایی که در این وضعیت به سر می‌برند، فرزندان ما و این آب وخاک هستند.

وی عنوان کرد: اکثر این افراد تحصیل کرده هستند و در بین آن‌ها کمتر بی‌سواد وکم سواد دیده می‌شوند. کسانی که هرکدام می‌توانستند مدد رسان کشور باشند وتوسط هریک پیشرفت‌هایی داشته باشیم، در بیغوله‌ای گرفتارشدند، که دل انسان با دیدن آن‌ها می‌گیرد.

کاظمی دینان فراگیر شدن اعتیاد در جامعه را یک مسئله هدایت شده از سوی کشورهای بیگانه دانست وگفت: همانطور که کشور‌های بیگانه در گذشته به گونه‌ای وارد مسائل کشورمان می‌شدند، امروز نیز به گونه‌ای دیگر وارد می‌شوند وقصد دارند انسانهای مرزوبوم ما را آلوده کنند.  

وی خاطر نشان کرد: آن‌ها جوانان ما را بورسیه کرده واز کشور خارج ویا با دسیسه‌های این چنینی از روند چرخه پیشرفت منحرف می‌کنند.  

کاظمی دینان خاطر نشان کرد: امشب با دیدن این دوستان متاثر می‌شویم، ولی این باعث می‌شود تا از خود واطرافیانمان مراقبت کنیم.  

وی از اینکه مغازه‌های گران قیمت وکافی شاپ‌ها قلیان ارائه می‌دهند، ابراز تاسف کرد وگفت: این‌ها درد‌های جامعه است ویکی از وظایف روابط عمومی‌ها این است، که با کسب اطلاع از این خصوص این موارد را به حداقل برسانیم واین یکی از مسئولیت‌های اجتماعی است، که باید به آن عمل کنیم.  

کاظمی دینان ازاینکه افرادی آگاهانه ساقی‌گری می‌کنند وبه راحتی مواد را در ملا عام بفروش می‌رسانند ابراز تاسف کرد.  


  زنجیره انسانی می‌تواند معضلات اجتماعی را حل کند
 

بر اساس این گزارش گزارش شهرام گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات وامور بین الملل شهرداری تهران در ادامه گفت: بزرگ‌ترین هدف ما در بازدید‌های می‌دانی این است که هریک از ما در جهت رفع مشکلات یکی از مسئولیت‌های اجتماعی را عهده دار شویم.  

وی عنوان کرد: اشخاصی با تخصص‌های خاص را به این محافل دعوت کردیم و پس از آن شاهد اقدامات مفید این دوستان بودیم وهرشخص در حد توان خودش قدم مثبتی را برداشت وبه پیش برد برخی از اهداف ما که گاهی اوقات از توان شهرداری خارج بود کمک شایانی رساند.  

 رئیس مرکز ارتباطات وامور بین الملل شهرداری تهران با اشاره به اینکه مشکلات پیچیده‌ای در کشور وجود دارد که باعث می‌شود دولت زمان و بودجه کافی برای رفع برخی از معضلات را نداشته باشد، افزود: گاهی برخی مسائل از توان ما و دولت خارج می‌شود و تنها راه موجود این است، که هر شخص در حد توان به افراد نزدیک به خودش کمک کند واگر این زنجیره انسانی شکل بگیرد، خیلی از اتفاقات جایگاه ویژه‌ای پیدا می‌کند و یک حرکت مردمی در جهت پیشبرد اهداف همدلی ورسیدن به یک یگانگی برای کمک به یک دیگر جریان خواهد گرفت.  

گیل آبادی در خصوص پیشبرد اهداف انسانی تاکید کرد: پیش برد اهداف انسانی در سنت‌های قدیمی ما به وفور دیده می‌شود واگر بتوانیم این موارد را به عنوان زاویه دید مردم در جامعه قرار دهیم، بی‌شک انسانهای ارتباطی‌ای هستیم که هرکدام در یک دایره ارتباطی حضور داریم ومی توانیم به اطراف خود آگاهی دهیم واین آگاهی‌ها می‌توانند بسیار سودمند باشند.  

وی در پایان خاطر نشان ساخت: ما توقع داریم در این بازدید‌ها ونشست‌ها معضلات زیر پوسته شهر دیده شود ودر حد توان خود به اشخاصی که بسیار به ما نزدیک هستند وجزئی از ما و جامعه محسوب می‌شوند، کمک کنیم.  

در پایان این نشست کاظمی دینان رئیس شورای سیاست گذاری ستاد دائمی هفته روابط عمومی به پاس زحمات رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران لوح یاد بودی به وی اهدا کرد.

در ادامه نیز اساتید ارتباطات از اراضی عباس آباد ، پل طبیعت ، سامانسرای خاوران و زیر پوست شهر بازدید کردند.


1395 - 1391 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به ستاد برگزاری هفته روابط عمومی می باشد .